Kaip išvengti skausmo ir traumų daug valandų praleidžiant prie nešiojamojo kompiuterio
Visame pasaulyje dar niekada nebuvo „dinamiškesnės“ darbo bendruomenės.
Nuolat tobulėjanti pasaulinė skaitmeninių komunikacijos priemonių infrastruktūra, o taip pat daugelio žmonių suvokimas jog darbas nebeturi vykti taip pat kaip anksčiau, stipriai paspartino „nuotolinio darbo“ išpopuliarėjimą.
Darbas tradicinėse biuro patalpose tiktai turi savų privalumų, ypač siekiant pagerinti darbuotojų komfortą bei gerą savijautą. Daugelį panašių problemų tikrai padeda išspręsti investicija į puikią erdvę ir patogių darbo sąlygų sudarymą.
Tačiau stambus darbo inventorius, toks kaip kėdės, stalai, specialus apšvietimas bei kiti baldai nėra suderinami su nuotoliniu darbu ar darbu keliaujant. Todėl turime išmokti patys be didelių investicijų prisitaikyti besikeičiančias erdves prie savo poreikių ir susikurti patogią, ergonomišką darbo vietą naudojant kuo kompaktiškesnes priemones.
Čia geriausias sprendimas „skaitmeniniam klajokliui“ (ang. digital nomad) turi būti kiek įmanoma lengvesnis ir nešiojamas.
„Nexstand“ būtent ir padeda spręsti tokią problemą. Nešiojami kompiuteriai, tie mobilūs įrenginiai skirti padėti mums dirbti iš bet kur nebuvo sukurti naudotis visą dieną.
Jie buvo pagaminti su intensija sukurti galimybę neštis su savimi dalį darbų, svarbios informacijos ar PowerPoint prezentacijas į susitikimus su klientais.
Dabar nešiojamieji kompiuteriai yra populiariausias pirkinys, o daugumai tai vienintelis kompiuteris kurį jie turi. Dirbantiems nuotoliniu būdu tai logiškiausias pasirinkimas, tačiau su susikurta laisve atsiranda ir naujos problemos, tokios kaip netaisyklinga laikysena, kaklo ir nugaros skausmai bei traumos.
Daugelis būdų kaip pakelti kompiuterio ekraną ir padėti išlaikyti tiesią laikyseną, tiesiog nepasiteisina tiems, kurie pasirinko nešiojamąjį kompiuterį visų pirma dėl galimybės būti mobiliais.
„Per didelis ir per sunkus“, „Nepakelia ekrano pakankamai aukštai“, yra dažni reguliuojamo aukščio nešiojamųjų kompiuterių stovų naudotojų atsiliepimai.
Iš šios problemos gimė Nexstand. Lengvas, nešiojamas ir vienas patogiausių būdų reguliuoti ekrano aukštį kad ir kur bebūtum!
Štai keletas patarimų, kaip išvengti fiziologinės žalos dirbant su nešiojamu kompiuteriu
Raskite plokščią paviršių ant kurio galėtumėte dirbti ir atsisėskite rankomis stačiu kampu į darbinį paviršių.
Sėdint per aukštai arba per žemai nuo stalo paviršiaus gali įtakoti kreivas sėdėjimo pozas arba versti pakelti pečius, apkraunant viršutinę nugaros dalį ir kaklą.
Visada naudokite reguliuojamo aukščio nešiojamojo kompiuterio stovą ir išorinę klaviatūrą bei pelę.
Jei naudojate nešiojamąjį kompiuterį ilgiau nei 10 minučių, naudokite nešiojamojo kompiuterio stovą, kuris pakelia monitoriaus aukštį iki jūsų akių lygio. Nenaudokite ant stovelio pakeltos kompiuterio klaviatūros, nes tai gali apkrauti rankas ir nugarą. Naudokite nedidelę išorinę klaviatūrą ir pelę, padėtas ant stalo.
Atlikite keletą raumenų tempimo pratimų.
Prieš pradėdami dirbti, atlikite keletą paprastų tempimų, kad išjudintumėte kaklo bei rankų raumenis ir išvengtumėte jų sustingimo.
Reguliariai darykite pertraukas nuo kompiuterio.
Venkite statinių pozų, kurios gali sukelti statinį raumenų įsitempimą ir nuovargį, reguliariai kas valandą atsitraukite nuo kompiuterio ir trumpam pasivaikščiokite. Sėdėti ar stovėti vienoje vietoje ilgesnį laiką nėra naudinga kūnui, todėl labai svarbu reguliariai atsitraukti nuo ekrano.
Rūpinkitės savo akimis.
Taikykite 20:20:20 taisyklę. Kas 20 minučių atitraukite akis nuo ekrano ir 20 sekundžių sutelkite dėmesį į kažką, kas yra 20 metrų atstumu. Tai atpalaiduoja akių raumenis naudojamus dirbant kompiuteriu, ir gali padėti išvengti regos pablogėjimo. Taip pat labai svarbu saugoti akis nuo ekrano skleidžiamos mėlynos spalvos („blue light“), kompiuterio nustatymuose įjungiant ekrano naktinį rėžimą arba naudojant specialius mėlyną šviesą blokuojančius akinius. Nuolat žiūrint į mėlyną ekraną gali ne tik pablogėti rega, bet ir atsirasti migreniniai galvos skausmai.
Gerkite pakankamai vandens.
Reguliariai visą dieną geriant vandenį, jūsų kūnas bus hidratuotas ir padės raumenims bei stuburui išlikti sveikiems. Jūsų stuburas turi tarpslankstelinius diskus, kuriuose yra skysčių, o vanduo reikalingas sveikam šių skysčių balansui palaikyti ir kaulams suminkštinti.
Reguliariai keliaujančiam ar nuotoliniu būdu dirbančiam žmogui rekomenduojame įsigyti daugkartinę gertuvę, kuri sumažins plastiko atliekų susidarančių perkant vienkartinius vandens butelius.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.